Ułatwienia dostępu

Osiągnięcia sportowe – maj

Szkoła Podstawowa

W maju z tras przełajowych przenieśliśmy się na stadion. Podczas Mityngu Dzień Młodego Miotacza nasi zawodnicy osiągnęli sporo wartościowych wyników. Najlepiej wypadła Klaudia Pilichiewicz w rzucie oszczepem która zdobyła złoty medal w kategorii juniorek młodszych. W tej samej kategorii wiekowej w rzucie dyskiem Dominika Szeszko  oraz Krystian Wnorowski wywalczyli brązowe medale. Nasi zawodnicy wywalczyli też sporo miejsc tuz za podium: Klaudia Pilichiewicz – IV m w pchnięciu kulą, Joanna Piechowska – V m w rzucie młotem, Kalina Bujnarowska – V m w pchnięciu kulą, Michał Wasilewski – VI m w pchnięciu kulą.

14 maja zespół dziewcząt wystartował w Finale Ligi La w Suwałkach zajmując VII m. Indywidualnie najlepiej wypadły: Dominika Szeszko –  I m w rzucie dyskiem, Anna Leszczyńska – IV m w biegu na 300 m oraz Kalina Bujnarowska V m w pchnięciu kulą.  20 maja wystartowaliśmy w Gimnazjadzie Grupy Południowej w La. Podczas tych zawodów nasi reprezentanci wywalczyli aż 14 miejsc premiowanych awansem do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu w Białymstoku. Drużynowo dziewczęta w tych zawodach zajęły I m a chłopcy V m na 21 startujących szkół. Indywidualnie najlepiej wypadła ponownie Dominika Szeszko zajmując I m w rzucie dyskiem, Anna Leszczyńska – I m w biegu na 300 m oraz III m w biegu na 200 m/pł, Krystian Wnorowski – I m w rzucie młotem, Karolina Zajkowska – II m w biegu na 300 m, Daria Wiszowata – II m w chodzie na 3 km, Damian Bagiński – II m w skoku w dal, Kalina Bujnarowska – III m w pchnięciu kulą, Klaudia Pilichiewicz – III m w rzucie oszczepem, Mateusz Rafałko – III m w biegu na 1000 m.  III m zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęły nasze sztafety 4 x 100 m.