Ułatwienia dostępu

Szkolny sezon lekkoatletyczny zakończony.

Szkoła Podstawowa

Udanym startem w powiatowych zawodach w trójboju lekkoatletycznym klas czwartych zakończyliśmy obecny sezon lekkoatletyczny. Młode adeptki i adepci (rocznik 2006 i młodsi) lekkiej atletyki wystartowali w zawodach w Mońkach w trójboju la składającym się z  takich konkurencji jak: bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Nasze zespoły zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęły II m drużynowo.

Końcówka  maja obfitowała również w inne  wydarzenia lekkoatletyczne. Szczególnie często startowali w zawodach uczniowie naszego Gimnazjum. Najpierw w zawodach półfinałowych nasze dziewczęta wywalczyły III m w Lidze La i dzięki temu awansowały do finału wojewódzkiego w którym prawo startu miało 12 najlepszych szkół z naszego województwa. Następnie w kolejnych zawodach tym razem indywidualnych prawo startu w finale wojewódzkim wywalczyło 5 -ciu  naszych uczniów: Elżbieta Milewska w skoku w dal oraz 200m/pŁ, Kalina Bujnarowska w pchnięciu kulą, Joanna Piechowska w rzucie młotem, Daria Wiszowata w chodzie na 3 km oraz Jakub Wojno w biegu na 2 km. W finale wojewódzkim najlepiej wypadła Elżbieta Milewska, która zajęła 4 miejsce w biegu na 200m/pł oraz Joanna Piechowska 5 miejsce w rzucie młotem. Warto nadmienić, iż dzięki udanym startom nasi zawodnicy brani są po uwagę w powołaniu do reprezentacji województwa na mistrzostwa międzywojewódzkie młodzików w lekkiej atletyce, które odbędą się w pierwszej połowie września w Białymstoku. Aby lepiej przygotować się do tych zawodów oraz przyszłego sezonu lekkoatletycznego 10 – ciu naszych uczniów w drugiej połowie sierpnia weźmie udział 10 – cio dniowym  obozie sportowym w Augustowie.